Zebraliśmy już 11377 zł
Wpłać
Ułożyliśmy 258 m złotówek
Aktualności
Parafianie z Występu nie zawiedli. Udało się uzbierać prawie 26 metrów złotówek!

W dniach 27-28.05.2017 r. w Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Występie odbywała się akcja informacyjno-charytatywna związana z budową HOSPICJUM STACJONARNEGO W OLSZEWCE.

Przedsięwzięcie, którego głównym koordynatorem jest Caritas Diecezji Bydgoskiej na terenie Powiatu nakielskiego wspierają wolontariusze Fundacji „Salus Homini”. W pierwszej kolejności w akcji „Kilometry Caritas” zbieramy na projekt pod budowę, a także przybliżamy genezę i ideę funkcjonowania hospicjów.

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem i wsparciem Księdza Proboszcza Krzysztofa Amborskiego oraz wszystkich Parafian. Wspierając zbiórkę pieniężną gratulowali pomysłu, życzyli powodzenia, dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z tematem opieki paliatywnej.

Udało się uzbierać 1123,70 zł, co daje prawie 26 metrów złotówek!!!!

Jako mieszkanka Występu i wolontariusz Fundacji „Salus Homini” jestem dumna i bardzo dziękuję za tak ciepłe i dobre przyjęcie naszej akcji. Wszystkim, którzy wspierali mnie duchowo, szczególnie księdzu Krzysztofowi, pomagali policzyć zebrane pieniądze, rodzinie Państwa Turostowskich i wszystkim ofiarodawcom bardzo, mocno dziękuję i poproszę o dalsze wsparcie na kolejnych etapach naszego, wspólnego przedsięwzięcia.

Materiał: Hanna Kozakiewicz

źródło: Nakło24.pl

Kilometry Caritas w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie

Zobacz jak swoje Kilometry Caritas ułożył Parafialny Zespół Caritas  Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.


Film: 21.05.2017  wyk. Grażyna Bryda

 

Ile uda nam się zebrać tym razem? Wszystko jest w Twoich rękach!
Przekaż nam swoje metry – www.kilometry.caritas.pl/formularz/

Wyzwanie na 60 dni!

Podejmij wyzwanie razem z nami – dla podopiecznych Caritas!
Jak:
1. przez 60 dni nie wydaj ani jednej złotówki, zbieraj np. do skarbonki;
2. zebrane złotówki przynieś lub wpłać na rzecz jednej Caritas która bierze udział w akcji, dzięki temu pomożesz potrzebującym i podejmiesz próbę pobicia Rekordu Guinness’a na najdłuższy odcinek ułożony z monet, w tym przypadku 1zł.

Poinformuj nas, że podjąłeś wyzwanie – w tym celu wypełnij poniższy formularz:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej i w celach kontaktu i promocji jej działalności statutowej poprzez pocztę elektroniczną, telefonicznie oraz listownie. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Zaczynamy!

Już po raz piąty zaczynamy akcję, która polega na próbie pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet – 1 zł i głównym celem kampanii jest zebranie środków finansowych na pomoc potrzebującym.

Liczy się każda złotówka!

W akcję włączyły się Caritas Diecezji Bydgoskiej, Zamojsko-Lubaczowskiej, Archidiecezji Poznańskiej i koordynującej całą akcję Archidiecezji Lubelskiej. Każda z nich zbiera na konkretną pomoc potrzebującym:

Caritas Diecezji Bydgoskiej pozyskane w kampanii środki przeznaczy na:
1. Wsparcie projektu Hospicjum Olszewka.
2. Dzieła pomocowe dla osób chorych, niepełnosprawnych i bezdomnych.
Caritas Zamojsko-Lubaczowska  -pomoc dzieciom w leczeniu nie refundowanym przez NFZ b- pomoc dla osób chorych i niepełnosprawnych.
Caritas Archidiecezji Poznańskiej – na wakacje dla dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.
Caritas Archidiecezji Lubelskiej – na pomoc potrzebującym dzieciom poprzez finansowanie dożywiania – ciepłych i pełnowartościowych posiłków, wyprawek szkolnych,stypendiów socjalnych,wypoczynku letniego i zimowego,operacji i rehabilitacji.

Możesz mierzyć dobro razem z nami i pomagać potrzebującym! W ubiegłym roku na pomoc zebraliśmy ponad ćwierć miliona złotych i ułożyliśmy 6,5 km ciąg monet.

Ile uda nam się zebrać tym razem? Wszystko jest w Twoich rękach!

 

Kilometry Caritas 2016. Podsumowanie

Ponad 6 km złotówek, 268 426 zł na pomoc potrzebującym, tysiące darczyńców i wolontariuszy – to podsumowanie kampanii Kilometry Caritas 2016.

29 maja 2016 r. równolegle w 10 miastach Polski odbył się finał akcji, podczas którego wolontariusze Caritas układali i kleili złotówki, aby pobić Rekord Guinnessa na najdłuższy odcinek ułożony z monet. Cel to zebranie środków finansowych na pomoc potrzebującym.

 

To pierwsza próba pobicia Rekordu podjęta przez diecezjalne Caritas, która pokazała jak wielką siłę ma najmniejszy gest pomocy. Mimo, że akcja nie ustanowiła nowego Rekordu Guinnessa to i tak pokazała, że cel został osiągnięty. Zebrane środki finansowe w całości zostały przeznaczone na pomoc potrzebującym w całej Polsce.